Projekt - manga

Forum, na którym realizujemy projekt Grupowa manga.

Ogłoszenie

Piszcie mi na fejsie lub tutaj kto ma czas w niedzielę. : Shini, szelki, szym i misterblind
Są już 22 strony w nowszej wersji ^^
http://hotaru-mori.blog.pl/heart-project/
Pozdro

#1 2012-05-27 00:16:08

 Adizx

Przeglądanie forum

9235763
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 5
Punktów :   

[SPOILER]

Witam! Jestem Adrian, mieszkam w Łodzi, mam właściwie 18 lat (noo... 30 grudnia będę mieć xd ). Interesuję się wszystkim, co "inne" oraz informatyką. Chodzę do 2 klasy technikum (mam nadzieję, że profil odgadniecie? ), swoją przyszłość wiążę z programowaniem.
Od zawsze mnie ono pasjonowało ( no dobra, od 4 kl. podstawówki, kiedy to mama kupiła mi wspaniałą grę edukacyjną nauczającą podstaw C++ - "Colobot" ). Owa dziedzina informatyki podoba mi się głównie głównie przez to, że polega ona praktycznie na czystym logicznym myśleniu. Traktuję programowanie trochę jak krzyżówki czy sudoku. Na razie znam Pascala, C++, C# podstawy, JavaScript podstawy, HTML, CSS, PHP podstawy.
Lubię też czasami pobawić się grafiką w ramach hobby, lecz nie nadają się na to zbytnio z 2 powodów: zwykle nie mam pomysłów, a jak już jakieś mam, to nie umiem ich wcielić w życie / opisać / etc.
Wiedza sprzętowa zbytnio nigdy mnie interesowała, a przynajmniej nie na obecnym poziomie rozwoju - nie ciekawi mnie jakie są np. najnowsze modele procesora, czy różne parametry, a dokładny sposób działania różnych technologii i kompletne podstawy (czyli np. jakim cudem za pomocą samych 0 i 1 teraz mogę pisać? ). Grafikę 2D obrabiam w Gimpie, a 3D uczę się w Blenderze.
Od zawsze interesowało mnie również tworzenie gier - przerobiłem już GameMakera, RPG Makera, niedawno ChromED'a na e-kursie Techlandu, a obecnie uczę się Unity3D.
Od niedawna też (głównie za sprawą pewnego nauczyciela) zaczynam powoli interesować się sieciami, ich administracją oraz Linuxem.
NIENAWIDZĘ obróbki filmów, gdyż uważam to za najnudniejsze zajęcie, jakie tylko można wykonać na komputerze.
Oczywiście lubię gry, lecz poza 3 (KotOR 1 i 2, The Longest Journey) chyba żadnej nie przeszedłem do samego końca. Spowodowane jest to pewnie moim nastawieniem względem nich - dla mnie grafika nie gra roli (choć podwyższa ogólną ocenę gry, lecz nie ma być jak najładniejsza, a po prostu pasująca), najważniejsza jest fabuła, klimat (w ówczesnych czasach mało które gra potrafi "wciągnąć" ) i INNOWACYJNOŚĆ - branża gier liczy sobie już trochę lat, a przez ten czas zajęto już wiele pomysłów. Początkowo poziom graficzny każdej gry był w sumie wyrównany względem konkurencji, więc toczyły się pojedynki na pomysły. Teraz, kiedy sprzęt oferuje większe możliwości, wydawcy prześcigają się w grafice, a pochłania im to tyle czasu, że starają się go zaoszczędzić po prostu kopiując znane i sprawdzone pomysły.

Przejdźmy może do reala...
Książki, filmy, muzyka - podoba mi się wszystko, co po prostu mi się spodoba - głównym kryterium, podobnie jak przy grach, jest klimat i innowacyjność. Czytam praktycznie wszystkie gatunki, jeśli tylko coś przypadnie mi do gustu. Oglądam wszystkie filmy, jakie mnie zaciekawią. Słucham muzyki spośród wszystkich gatunków. Jako ciekawostkę dodam też, że z natury uwielbiam czytać wszystko, co popadnie. Zawsze np. jadąc tramwajem wyglądam przez okno i czytam wszystkie reklamy, nazwy itp. Tak samo jak w internecie, przypadkowo odwiedzając jakąś stronę, zaciekawi mnie tytuł - natychmiast muszę przeczytać cały artykuł.

Jeśli chodzi o sport, to najbardziej lubię koszykówkę. Staram się wychodzić i grać kiedy tylko jest to możliwe. Nie trenuję, kiepsko panuję nad piłką, ale dobrze idzie mi w obronie i pomocy. Mam wysoką skuteczność rzutów, dobrze utrzymuję równowagę i lubię grać jedną ręką (wiem, dziwne, ale po prostu tak mi wygodniej xd ). Nie interesuje mnie oglądanie sportu, a przynajmniej najczęściej nie. Kiedyś ćwiczyłem Tae-kwon do, całkiem niedawno przez chwilę uczęszczałem też na siłownię (z obu zrezygnowałem z powodu częstych chorób). Lubię też biegać, lecz, pomimo tego, po prostu mi się nie chce.

Z natury jestem leniwym perfekcjonistą - nigdy nie chce mi się za nic brać, ale jak już coś zacznę robić, to będę kontynuować, dopóki tylko będę mógł, starając się uzyskać jak najlepszy efekt. W końcu jak już na coś traci się czas, to najlepiej, żeby było to choć trochę pożyteczne. Znam perfekcyjnie język polski (od zawsze najlepsze byłem z ortografii i podobno mam całkiem rozbudowany styl), angielski (bardzo duży zasób słownictwa i obycia językowego, ale stosunkowo niski poziom wiedzy o czasach i kilku innych rzeczach). Od początku technikum uczę się też niemieckiego (ze słownictwem nie mam problemu, za to z rodzajami jest tragedia... ). Z anime oczywiście znam kilka słów po japońsku, a przez mamę poliglotkę kilka słów po grecku. Od zawsze interesowała mnie łacina, gdyż brzmi mądrze oraz podoba mi się jej styl i wydźwięk. Przez to, że jest już wymarłym językiem, nie chce mi się jednak jej uczyć, więc moja wiedza ogranicza się do sentencji.

Pasjonują mnie wszystkie rzeczy "inne", czyli np. fizyka kwantowa, matematyka dyskretna, algorytmika, kogniwistyka, robotyka.
Moimi ulubionymi czasami są: Antyk, Średniowiecze, Renesans i oczywiście przyszłość! Kompletnie nie interesuje mnie teraźniejszość, gdyż jest ona mi najbliższa, przez co wydaje się nudna. Ostatnio zainteresowałem się również trochę NLP.

Motta życiowego w sumie to nie mam, tak samo jak i celów. Po prostu zamierzam żyć jak najlepiej potrafię!

Noo, trochę się rozpisałem, ale przynajmniej udało mi się zabić czas. No to teraz pytanie, bo zwykle przy tak długich wiadomościach ludzie czytają tylko początek i koniec:
ktoś gra może w osu! ? ;p

Offline

 

#2 2012-05-27 03:25:43

 SzelkiPana

Katsumi

10744250
Call me!
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: [SPOILER]

http://osu.ppy.sh/u/1224937 Tak troszkę ^^.

Tak czytając to twoje przywitanko to zauważyłem taką bardziej aktywną wersję mnie ;P. Więcej ci się chce albo na więcej rzeczy masz czas/chęć przeznaczać czas. Jeżeli nie odstaję w osu za bardzo poziomem, to możemy kiedyś coś pyknąć. ;]


Katsumi Wakihisa [*] - Rozpierducha podana na wynos ];-> Pogrążeni w żałobie opłakujmy... ;_; Trzeciego dnia zmartwychwstał, by dalej szerzyć rozpierdziel xD

Offline

 

#3 2012-05-27 08:37:39

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Re: [SPOILER]

Ej !!! ja sie nie klonowałęm !! skąd tu drógi ja ?
Też jestem na informatyce, tyle, że na pierwszym roku. programowanie? najlepszy z klasy jestem i będę aż do końca 4. roku bo mam bardzo kabrą pamięć i szybko myślę, ale nigdy nie tworzyłem żadnych gier bo jakoś nie wciągnęło mnie programowanietak jak grafika. w kosza też gram, i bardzo dobrze gram nie rzducam obrze, ale szybko się ruszam i robię triki (znaczy się jak gram w streeta xD)  Co do grania to nigdy tego nie lubiłem. Adrian, ale skoro znasz się na HTML'u, to może będziesz wiedział jak zrobić aby był na stronie ukrywany tekst?
spoiler działą tak :

Spoiler:

to co widzisz powinno być widoczne dopiero po kliknięciu, a nie jest

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
próbowałem też różnych metod z zmianą wyglądu tekstu jak np. [dir=rtl]tekst czytany od tyłu[/dir] ale one nie działąją

Offline

 

#4 2012-05-27 16:37:12

 Adizx

Przeglądanie forum

9235763
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 5
Punktów :   

Re: [SPOILER]

Spoiler widocznie po prostu tu taki dali, jeśli jest możliwość zmiany, to można nawet jakiś gotowy kod podmienić, np. http://forum.phpbb3-mods.pl/spoiler-bbcode-t92.html

Co do hide, to z tego co mi wiadomo ono właśnie tak działa - ukrywa tekst przed niezarejestrowanymi. Ale można spróbować tego:
http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=51&t=9461 , choć nie wiem, cyz zadziała na punie - nie wiem, jakie zmienne są tu wykorzystane.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fiore.pun.pl www.tibianus.pun.pl www.ziolo-thc.pun.pl www.acemu.pun.pl www.eurotranspoland.pun.pl