Projekt - manga

Forum, na którym realizujemy projekt Grupowa manga.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Piszcie mi na fejsie lub tutaj kto ma czas w niedzielę. : Shini, szelki, szym i misterblind
Są już 22 strony w nowszej wersji ^^
http://hotaru-mori.blog.pl/heart-project/
Pozdro

#1 2012-05-25 17:18:48

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Ilość nizbędnych postaci

Ok. Tutaj rozpatrzymy to jakie postacie będą nam potrzebne do prowadzenia akcji jak i również ile osób będzie zaangażowane w Projekt MangaGroup.

Mogę powiedzieć tak : Niezbędna jest główna bohaterka xD Nazywa się ona Hiro. Tutaj rozpatrzymy tylko imiona i nazwiska postaci. Gdy już to skończymy przejdziemy do kolejnych etapów tworzenia postaci : charakteru, wyglądu itp.
Kolejną postacią jaka jest nam potrzebna będzie to szef organizacji która zajmuje się badaniami nad sercem planety. Trzeba wymyślić dla niej imię i nazwisko, potem zająć się II etapem tworzenia postaci. Dla tej postaci jest już obsadzona osoba. Jest nią szym5 z forum Anime-shinden.info
Kolejnymi postaciami są przyjaciele Hiro. będzie to grupa, w której znajduje się (?) chłopców i (?) dziewczyn.

Offline

 

#2 2012-05-25 18:05:37

Shiniteka

Nakahara

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 200
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Ja mam pomysł na jedną postać. Coś w stylu tajnego agenta wysłanego przez organizację, który ma na celu obserwowanie poczynań głównej bohaterki, zbieranie o niej informacji i o jej nadprzyrodzonych zdolnościach.

Ostatnio edytowany przez Shiniteka (2012-05-25 18:07:43)

Offline

 

#3 2012-05-25 18:36:04

szym5

Hajime Kazuki

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 158
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Krótko mówiąc jedan z moich podwładnych, który robi za wtykę. Oczywiście że ten pomysł trzeba wykorzystać.

Offline

 

#4 2012-05-25 18:55:16

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Ok. to już wiem kto obejmie rolę osoby, która poinformuje szefa o tym kto jest nosicielem serca planety. Prosił bym was abyście przeszli do działu Przedstaw się i się tam przedstawili. Pomogło by to mi poza tym chcę zrobić listę osób uczestniczących z wybranymi rolami.

+ wymyślcie imiona dla swoich  postaci. najlepiej Japońskie :  żeńskie http://www.20000-names.com/female_japanese_names.htm     męskie : http://www.20000-names.com/male_japanese_names.htm           po wybraniu napiszcie którym znakiem będzie się pisać imię waszej postaci.

Offline

 

#5 2012-05-26 08:09:17

 misterblind94

Raiden

Call me!
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 292
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

moja postac bedzie nazywac sie Raiden ( 雷電).

OPIS:
Raiden jest szczupłym, czarnowłosym (jeśli można to też białe pasemka ) chłopakiem o ciemnych, ponurych oczach, które niestety odstraszają innych ludzi. Lubi grać na gitarze i śpiewać (właściwie uważa, że tylko to trzyma go przy życiu). Ma głęboki głos, i rzadko się uśmiecha (głównie do siebie).
Jest samotnikiem, gdyż w bardzo młodym wieku podkochiwał się w swojej najlepszej przyjaciółce (tutaj można kogoś wrzucić jak cos ), lecz gdy inni chłopcy to zauważyli zaczęli go nękać. W ten sposób zamknąl się na świat, co jeszcze bardziej go osamotniło (dlatego nie wie zabardzo co to są stosunki międzyludzkie - może się jedynie domyślać, patrząc na otaczających go ludzi). Jego jedyną przyjaciółką jest jego gitara, lecz podkochuje się w głównej bohaterce - nie łączy ich jednak nic szczególnego. Poznał ją dopiero w szkole i obserwował dłuższy czas, poznając jej charakter i przekonując się co do niej.

Myślę, że narazie tyle. Jak coś jeszcze wymyślę to tutaj udostępnie.

Ostatnio edytowany przez misterblind94 (2012-05-26 14:50:34)

Offline

 

#6 2012-05-26 09:06:52

 SzelkiPana

Katsumi

10744250
Call me!
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

KATSUMI (克己): Japanese name meaning "self-controlled." Mogłoby być ciekawie, jakby moja postać znając to, co znaczy jej imię, miała problemy z pohamowaniem emocji, czy ogólnym kontrolowaniem siebie. Myślę, że wtedy pasowałaby na porąbaną, komediową postać, dobrą, może gdzieś po stronie bohaterki, może zupełnie neutralną, którą spotyka "na drodze życia" i uzyskuje pomoc, może i jemu pomaga... no ALBO niezrównoważony psionik tajnej agencji wysłany jako przekoks do wykonania zadania, gdy już większość rzeczy zawiedzie. Można też coś innego powymyślać. Jak już mówiłem mogę grać praktycznie czymkolwiek, ale im dziwniejsze, to chyba tym lepsze. ;P

Katsumi Wakihisa: 若久 克己 <- tak bym to widział z mojej strony.


Katsumi Wakihisa [*] - Rozpierducha podana na wynos ];-> Pogrążeni w żałobie opłakujmy... ;_; Trzeciego dnia zmartwychwstał, by dalej szerzyć rozpierdziel xD

Offline

 

#7 2012-05-26 10:01:07

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Mateusz, pomysł z twoją postacią nie jest zły, ale nie zapominaj, że Hiro również może być zakochana. nawet w kimś kogo nienawidzisz, albo i w kimś kto jest twoim przyjacielem. Jak na razie chciał bym abyś zrobił zarys swojej postaci. Chodzi mi tu o charakter postaci, coś związanego z przeszłością tej postaci, jak jest powiązana z Hiro czyli czy chodzili razem do szkoły, do klasy, czy mieszkają obok siebie

Szelkipana, nie napisałeś swojego imienia, to nie wiem jak masz na imię xD Twoją postać ma problemy z pohamowaniem emocji i kontrolowaniem siebie , tak? Może chciałbyś być postacią, która mimo tego iż jest człowiekiem, to jest ma ogromną siłę. Zawsze wygrywałeś wszystkie walki, a twoje życie polegało na ciągłej walce o przetrwanie. Pewnego razu spotykasz Hiro, która ma kłopoty i widzisz jak radzi sobie z wielką grupą ludzi. Pasował by tobie? przydała by się taka postać.

Szym5 zrób swoją postać !!! wiesz już jaką masz xD twórz nowy temat nazwany imieniem twojej postaci i tam będziemy rozmawiać o twoim bohaterze.

Offline

 

#8 2012-05-26 10:08:05

 SzelkiPana

Katsumi

10744250
Call me!
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Taki Shizuo z Durary? Hmmm... W sumie czemu nie, jak przejdzie pomysł z dawaniem mocy przez Hiro, to też może być z tego niezła jazda. Zastanawiam się teraz w takim razie nad moim wiekiem i tym jak bardzo będę przywiązany do "paczki" bohaterki, ale to do przemyślenia. Grać tankiem! Yeah! I to nawet nie przygłupem, myślę, że to może mi się spodobać, choć na razie nie chciałbym przesądzać archetypu postaci. Jeżeli nie byłoby miejsca na pozytywnego wariata u boku Hiro albo niezrównoważonego psychicznie psionika na usługach organizacji, to z radością wezmę tego tanka, bo pomysł mi się podoba ^^. Czyli teraz to zależy od Szyma i ogólnego zarysu fabuły... myślę, że ciężko jest teraz przesądzać o postaciach.


Katsumi Wakihisa [*] - Rozpierducha podana na wynos ];-> Pogrążeni w żałobie opłakujmy... ;_; Trzeciego dnia zmartwychwstał, by dalej szerzyć rozpierdziel xD

Offline

 

#9 2012-05-26 10:32:39

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Ogólnie to mógłbym napisać jakie postacie bym potrzebował. Ale również mógł bym samemu stworzyć mangę. Ale to nie jest moim celem.  Problem jest taki, że musimy stworzyć postacie, które wpasują się w fabułę. Przez to, że nie znacie wszystkich informacji na temat świata w mandze będę was nakierowywać na stworzenie odpowiednich postaci. Kierujący postacią powinien wiedzieć tyle o świecie co wie jego postać. Popełniłem już duży błąd mówiąc wam kto posiada moc. pewnie zastanawiacie się dlaczego. Jest z tym problem ponieważ postać którą będzie kierował ktoś nie wie, że hiro ma jakąś nad ludzką moc. i jeżeli powiem jej w trakcie prowadzenia akcji, że Hiro zniknęła za jego plecami, to reakcja mogła by być inna gdy kierujący postacią nie wiedział by tego, że Hiro ma super moc.

Offline

 

#10 2012-05-26 10:42:02

szym5

Hajime Kazuki

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 158
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Dlatego trzeba zmienić imie nazwisko, a może i płeć bohaterki i dać kilku bohaterów aby nie było oczywiste kto jest kim, taki ja mam pomysł

Offline

 

#11 2012-05-26 10:45:02

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Offline

 

#12 2012-05-26 11:41:46

 misterblind94

Raiden

Call me!
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 292
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

aro-dj napisał:

Mateusz, pomysł z twoją postacią nie jest zły, ale nie zapominaj, że Hiro również może być zakochana. nawet w kimś kogo nienawidzisz, albo i w kimś kto jest twoim przyjacielem. Jak na razie chciał bym abyś zrobił zarys swojej postaci. Chodzi mi tu o charakter postaci, coś związanego z przeszłością tej postaci, jak jest powiązana z Hiro czyli czy chodzili razem do szkoły, do klasy, czy mieszkają obok siebie...

Tu właśnie między innymi o to mi chodzi moja postać będzie odrobinę tragiczna (w każdej mandze musi być postac dla "hejterów"), przez co myślę, że dojdzie ciekawa nutka romansidła do tej mangi.. Co wy na to?

PS: Edytowałem posta z moją postacią, prosze sprawdzić czy tyle wystarczy i co mam dopisac

Offline

 

#13 2012-05-26 14:41:22

 burszila

Sango

11575287
Call me!
Skąd: Puławy
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 318

Re: Ilość nizbędnych postaci

Brakuje mi jeszcze jakiegoś doktora tam. W końcu to jednostka rządowa grupująca bardzo złych ludzi, więc jakiś szalony naukowiec, z obsesją na punkcie badań wszelkich istot żywych, byłby całkiem na miejscu wśród ludzi, pragnących opanować świat ;D.

Jeszcze jakaś postać poboczna, jak na przykład jakiś żołnierz (kobieta, albo mężczyzna) luzak, który jest tam, bo to jego praca, ale nie za bardzo przejmuje się tym wszystkim, co dzieje się dookoła niego.

Przyjaciółka głównej bohaterki może być osobą pełną energii, pomysłową, pomocną, nieco szaloną, ale tłumioną przez swojego ojca, który jak kiedyś napisał Aro pracuje gdzieś tam w rządzie, czy w wojsku, a potem staje się członkiem CBA.

Offline

 

#14 2012-05-26 15:01:43

aro-dj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 688
Punktów :   

Re: Ilość nizbędnych postaci

Postacie poboczne takie jak żołnierze czy doktor obejmę ja. Mogę sterować postaciami pobocznymi.

Offline

 

#15 2012-05-26 15:13:04

 burszila

Sango

11575287
Call me!
Skąd: Puławy
Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 318

Re: Ilość nizbędnych postaci

Jak nikt by nie chciał, to mogę objąć rolę tej przyjaciółki głównej bohaterki . Mogłaby się nazywać np. SANGO (さんご) CHIEKO (恵子). O jej przykładowym charakterze napisałam powyżej . Hm?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lsmods.pun.pl www.g3wclan.pun.pl www.mysteamforum.pun.pl www.motodawcy.pun.pl www.ekonomia.pun.pl